beszédértés nyelvvizsga A beszédértés vizsgarész két feladatára külön-külön is 40%-nyi pontot kell kapnom?
Nem, a beszédértés vizsgarész egészén kell elérni legalább 40%-ot, mivel készséget mér, és a 40%-os határ az egyes készségekre vonatkozik.
Ha a gyakran ismételt kérdések között nem találtad meg a választ a kérdésedre, keress minket a . Igyekezni fogunk minél gyorsabban, minél pontosabban válaszolni.
Nem, a beszédértés vizsgarész egészén kell elérni legalább 40%-ot, mivel készséget mér, és a 40%-os határ az egyes készségekre vonatkozik.
Ha beküldesz valakit, átveheti ő is, de mindenképpen hozza magával ezt a meghatalmazást, és egy érvényes személyazonosító igazolványt.
Vizsgahelyeink bizonyos számú jelentkezés alatt nem szerveznek vizsgát. Ebben az esetben vizsgádat a legközelebbi olyan vizsgahelyre tesszük át, amely az adott hónapban szervez vizsgát. Amennyiben ezzel a lehetőséggel nem szeretnél élni, vizsgaidőpontodat áthelyezheted egy másik hónapra.
Mert így egy kicsit gyorsabban juthatsz bizonyítványhoz. A vonatkozó jogszabály – a 137/2008. (V. 16.) Korm. rendelet – szerint az online eredményközlés után 15 napon belül minden vizsgázónak joga van felülvizsgálatot beadni az eredményére – akár sikeres a vizsgája, akár nem. Ez azt jelenti, hogy az eredményközléstöl kezdve 15 napig nem kezdődhet el a bizonyítvány adminisztrációja, hiszen nem tudhatjuk, élsz-e felülvizsgálati jogoddal. A bizonyítvány elkészülését tehát valójában úgy gyorsíthatod meg, hogy az eredményközlést követően azonnal lemondasz a felülvizsgálati jogodról. A felülvizsgálatról való lemondás minden vizsgarésznél önállóan megtehető. Ha sikeres a vizsgád, és nem akarsz szót emelni ellene, akkor az online eredményközlő oldalon kattints rá a „Lemondok a felülvizsgálatról” gombra, és ebben az esetben „megspórolhatod” a fent jelzett 15 napot.
Amennyiben csak szóbeli vagy írásbeli vizsgára jelentkeztél, lehetőséged van az általad kiválasztott másik vizsgahónapra halasztani a vizsgarészt.
Amennyiben komplex vizsgára jelentkeztél, két lehetőség közül választhatsz:
Amennyiben komplex jelentkezés esetén csak a szóbeli vagy írásbeli vizsgádat halasztod, a komplex pontszámítási rendszer nem lesz érvényes a két részvizsgádra.
Ebben az esetben az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központja tud segíteni, a magyar nyelvvizsgarendszert ugyanis ott felügyelik, ezért dokumentumokat is ott tudnak pótolni. Ide kattintva elérheted őket.
Kérjük, jelentkezésedhez mellékeld az állapotodat leíró aktuális orvosi szakvéleményt. Segítünk: munkatársaink felveszik veled a kapcsolatot a könnyítés (legtöbbször plusz vizsgaidő-keret) egyeztetése miatt.
Természetesen, nálunk minden sikeres részvizsgából bizonyítvány lesz. Ha az írásbelid vagy a szóbelid megfelel a szint követelményeinek, akkor jár érte a dokumentum, így később már csak arra a vizsgarészre kell ismét jelentkezned, amelyiken korábban nem sikerült megfelelned. Sőt, továbbmegyünk: ha a sikertelen részvizsga minden mért készségén elérted a 40%-ot, akkor lehetőséged van arra is, hogy a jobban sikerült másik részvizsgával annyira kompenzáld az eredményedet, hogy komplex bizonyítványt kaphass. Részletek ITT.
Sajnos nem. A Magyarországon akkreditált nyelvvizsgarendszerek mindegyike olyan, hogy csak a választott szinten kaphatsz bizonyítványt. Ha esetleg nem sikerül egy középfokú vizsga, sajnos nem tudunk alapfokú bizonyítványt kiállítani.
Részben igen.
A visszaigénylési határidő a vizsgaidőszak kezdetét megelőző 8. nap.
Visszafizetési kérelemmel a befizetett vizsgadíjból a lemondással érintett vizsgák (szóbeli, írásbeli vagy komplex) vizsgadíjának 40%-át lehet visszaigényelni, ha a vizsgázó a kérelmet a jelentkezési határidő lejárta után, de a visszaigénylési határidő lejárta előtt benyújtja. 80 %-os visszatérítésre akkor van lehetőség, ha a kérelmét a vizsgázó még az adott vizsgára vonatkozó eredeti jelentkezési határidő lejárta előtt benyújtja.
Az ügyintézés kizárólag a vizsgafiókodból, elektronikus kérelmek formájában indítható.
Eredményigazolást sajnos nem tudunk kiállítani, csak egy eredménylapot. Ezen szerepel a pontszámod és a sikeres vizsga ténye, de nem szerepel rajta a leendő bizonyítványod sorszáma, így nem tekinthető hitelesnek. Ha mégis megfelel ez a dokumentum is, 2300 Ft különeljárási díjért cserébe akár azonnal kiállítjuk neked az eredménylapot.
Az ügyintézés kizárólag a vizsgafiókodból, elektronikus kérelmek formájában indítható.
A számlát a vizsgafiókodba belépve, a pénzügy fül alatt az első vizsgád napjától kezdődően tudod letölteni.
Az értesítőnek legkésőbb 10 nappal az első vizsga időpontja előtt meg kell érkeznie. Amennyiben ez nem történt meg, fordulj bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz, akik segítenek neked.
Az ügyfélszolgálatunk e-mailben áll rendelkezésedre az info@onyc.hu címen.
Hozzájárulásod esetén igen. Hozzájárulás hiányában 3 fős bizottság előtt kell vizsgáznod, melyre kizárólag Budapesten van lehetőséged. Tudnod kell továbbá, hogy ez kihat a vizsga további sorsára (pl.: jogorvoslati jogra, sőt akár a vizsga halasztását is eredményezheti). Ha további kérdésed van, szívesen segítünk. Írj e-mailt az info@onyc.hu e-mail címre.
A saját személyes időpontod a fontosabb, a másik az aznapi első szóbeli kezdő időpontja. Érdemes a saját időpontodnál kb. 30 perccel előbb érkezni, hiszen ha a vizsgázói listán előtted szereplő vizsgázó nem jelenik meg, bemehetsz helyette. FONTOS: ne feledkezz meg a beszédértés (labor) vizsgarészről sem, mert ez is szerves része a szóbelinek!
Amiben tudunk, segítünk, de ebben az esetben a legtöbbször azt tudjuk javasolni, hogy keresd fel a nagyobb nyelviskolákat, könyvesboltokat, esetleg egyetemi tanszékeket. Bár több nyelvből is folyamatosan készítünk kiadványokat, a vizsgára történő felkészülés alapvetően önállóan történik. Mielőtt elkeserednél, nézz be a saját kiadványainkat és az ajánlott könyveket felsoroló aloldalunkra, hátha megtalálod, amit keresel.
Igen. Az azonos vizsgarendszerben letett szóbeli és írásbeli vizsga automatikusan komplexszel egyenértékű a vonatkozó jogszabály szerint. Amennyiben mégis szükséged lenne egy igazolásra erről, akkor fordulj az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központjához, ide kattintva.
Nem minden hónapban van lehetőség pótjelentkezésre. Amennyiben tartunk, naptárunkban a vizsgaidőpontjaink mellett - az eredeti jelentkezési határidők leteltének közeledtével - a pótjelentkezési határidőket is feltüntetjük. Ha a következő vizsgára az aktuális pótjelentkezési határidőn belül regisztrálsz, még tudjuk fogadni az igényed. A pótjelentkezés díja 7900 Ft, amelyet a vizsgadíjjal együtt kell befizetned.
A vizsgázó személyes adatait az érvényes személyazonosító okmányában (személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél) szereplő adatokkal egyezően köteles megadni a jelentkezéskor annak figyelembevételével, hogy a vizsgán a személyazonosságát igazolnia kell és sikeres vizsga esetén a bizonyítványát ezekkel az adatokkal egyezően fogják kiállítani. Ha a bizonyítványban szereplő adatok ennek ellenére nem pontosak, akkor az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központja a bizonyítványt nem nyomtatja újra, hanem egy tanúsítványt bocsát ki. Az eredeti okirat azzal együtt lesz érvényes. Így ebben az esetben hozzájuk kell fordulni, elérhetőségeikért kattints IDE.
A szóbeli beszélgetős részének pontszáma még a vizsga napján kiderül: a vizsgáztatók az utolsó vizsgázó távozásakor a terem elé, vagy a vizsgahely folyosójára tűzik ki az aznapi eredményeket tartalmazó gyorslistát. Ez a dokumentum tájékoztató jellegű. A vizsga hivatalos eredménye vizsgaszabályzatunk értelmében az adott vizsgaidőszak első napjától számított 30 napon belül lesz publikus. Bár szívesen segítünk az érdeklődőknek, a beszédértés és írásbeli esetében mi is csak akkor látunk pontszámot a rendszerünkben, amikor a vizsgázók, így eredményekkel kapcsolatban sajnos nem érdemes érdeklődnöd.
Az eredményedet az online felületeden, az aktuális vizsga fülre kattintva tudod megnézni.
A gyorslista tartalmáról e-mailben nem adunk tájékoztatást.
Bizonyítványod legkésőbb 60 nappal a vizsgád után átvehető.
Vedd figyelembe, hogy amennyiben vidéki vizsgahelyre kérted az átvételt, a 60 nap a budapesti vizsgaközpontban való rendelkezésre bocsájtást jelöli.
A labor vizsga a szóbeli vizsga egyik része, melynek másik neve bészédértés. Ennek keretében hallás utáni szövegértés feladatlapot kell megoldanod. A labor szerves része a szóbeli vizsgának, abból ki nem hagyható, halasztás esetén csak együttesen tehető át másik időpontra.
A szóbeli vizsga részei tehát: beszédkészség, beszédértés (labor). Ha bármelyiken megjelentél, nincs lehetőséged halasztásra, visszafizetésre a szóbeli vizsgarészből. A szóbeli vizsgarész csak akkor tekinthető teljesítettnek, ha mindkettőn megjelentél.
A vizsgaeredmény közlésétől számított 15 napon belül felülvizsgálati kérelemmel lehet élni jogszabálysértésre, az eredményszámításban mutatkozó számolási hibára vagy a vizsga eredményével kapcsolatban értékelési hibára történő hivatkozással. A felülvizsgálattal kapcsolatos részletes tudnivalókat a Vizsgaszabályzat 20. paragrafusa és az onyc.hu honlapon a dokumentumok között elérhető "Kérelmek benyújtásának módja" útmutató tartalmazza.
Halasztani vagy a vizsgadíjat visszaigényelni a vizsgaidőszak első napját megelőző 8. napig van lehetőséged.
A halsztással vagy vizsgadíj-visszafizetési kérelemmel kapcsolatban további információkat a Vizsgaszbályzatban találsz.
Az ügyintézés kizárólag a vizsgafiókodból, elektronikus kérelmek formájában indítható.
Semmit :)
Csak akkor kell feltöltened, ha sárga csekken fizetted be a díjat, de ezt az opciót is folyamatosan vezetjük ki.
A legvalószínűbb, hogy online rendszerünk és pénzügyi rendszerünk még nem szinkronizálódott össze az OTP banki rendszerével. Amennyiben nem jön több e-mail, jó hírünk van: befizetett összeged megérkezett. Ha a levelek érkezése napokkal később sem szűnik meg, kérjük, írj nekünk weblapunk kapcsolatfelvételi felületén, és utánanézünk a problémának.
Egy kis türelmet kérünk. Ez az állapot azt jelenti, hogy a dolgozatot javító kolléga végzett a munkával és az eredményedet számítógépre rögzítettük. Azonban a feladatlapnak át kell még esnie egy utolsó ellenőrzési fázison (elkerülendő az adminisztratív tévedést), és mindaddig, amíg ez megtörténik, a vizsgád pontszám nélkül, de „Lezárt” állapotban szerepel eredményközlő oldalunkon. Amint megtörtént az ellenőrzés, látni fogod az eredményedet.
Amennyiben nem töltötted be a 18. életévedet és valamelyik szülődet, törvényes képviselődet hozod, akkor igen, ellenkező esetben a dolgozatodat csak te magad nézheted meg.
2020-tól az Origó vizsgát vizsgatermi számítgógépes és online formátumban is leteheted. Mindkettő szerkezete és feladatai megegyeznek a jól ismert papíralapú vizsgákkal.
Részletesen itt tudsz tájékozódni:
Igen. A komplex értékelés lényege az, hogy amennyiben az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsgán is eléred a készségenként szükséges 40%-ot, akkor a gyengébben sikerült fél vizsgádat kompenzálhatod egy erősebb másik féllel, ha a szóbelin és írásbelin mutatott teljesítményed átlaga eléri a 60%-ot.
Holt nyelvek esetén (latin, ógörög) a komplex értékelés nem alkalmazható.
Részleteket IDE kattintva olvashatsz.