Igen. A komplex értékelés lényege az, hogy amennyiben az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsgán is eléred a készségenként szükséges 40%-ot, akkor a gyengébben sikerült fél vizsgádat kompenzálhatod egy erősebb másik féllel, ha a szóbelin és írásbelin mutatott teljesítményed átlaga eléri a 60%-ot. Klasszikus nyelvek esetén (latin, ógörög) a komplex értékelés nem alkalmazható.
2024 márciusától mind az Origó kétnyelvű, mind az Origó MONO egynyelvű nyelvvizsgarendszer elérhető minden számítógépes formátumban: vizsgatermi számítógépes, vizsgatermi sajátgépes és online vizsga – az aktuálisan meghirdetett nyelvekből és szinteken. A számítógépes vizsgák szerkezete és feladatai megegyeznek a jól ismert papíralapú vizsgákkal. A számítógépes vizsgát a honlapon, a „Vizsgázóknak” főmenü alatt tudod kipróbálni.
Amennyiben nem töltötted be a 18. életévedet és valamelyik szülődet, törvényes képviselődet hozod, akkor igen, ellenkező esetben a dolgozatodat csak te magad nézheted meg.
Egy kis türelmet kérünk. Ez az állapot azt jelenti, hogy a dolgozatot javító kolléga végzett a munkával és az eredményedet számítógépre rögzítettük. Azonban a feladatlapnak át kell még esnie egy utolsó ellenőrzési fázison (elkerülendő az adminisztratív tévedést), és mindaddig, amíg ez megtörténik, a vizsgád pontszám nélkül, de „Lezárt” állapotban szerepel eredményközlő oldalunkon. Amint megtörtént az […]
Amiben tudunk, segítünk, de ebben az esetben a legtöbbször azt tudjuk javasolni, hogy keresd fel a nagyobb nyelviskolákat, könyvesboltokat, esetleg egyetemi tanszékeket. Bár több nyelvből is folyamatosan készítünk kiadványokat, a vizsgára történő felkészülés alapvetően önállóan történik. Saját kiadványainkat és az ajánlott könyveket a honlapon, a „Vizsgázóknak” főmenü alatt tudod kipróbálni.
A vizsgaeredmény közlésétől számított 15 napon belül felülvizsgálati kérelemmel lehet élni jogszabálysértésre, az eredményszámításban mutatkozó számolási hibára vagy a vizsga eredményével kapcsolatban értékelési hibára történő hivatkozással. A felülvizsgálattal kapcsolatos részletes tudnivalókat a Vizsgaszabályzat 20. paragrafusa és az onyc.hu honlapon a dokumentumok között elérhető „Kérelmek benyújtásának módja” útmutató tartalmazza.
A labor vizsga a szóbeli vizsga egyik része, melynek hivatalos neve beszédértés vizsga. Ennek keretében a hallás utáni szövegértési készséget mérjük. A labor szerves része a szóbeli vizsgának, abból ki nem hagyható, halasztás esetén csak együttesen tehető át másik időpontra. A szóbeli vizsgarész csak akkor tekinthető teljesítettnek, ha mindkettőn megjelentél.
Bizonyítványod legkésőbb 60 nappal a vizsgád után átvehető. Vedd figyelembe, hogy amennyiben vidéki vizsgahelyre kérted az átvételt, a 60 nap a budapesti vizsgaközpontban való rendelkezésre bocsátást jelöli.
A szóbeli vizsga „beszélgetős” részének pontszáma még a vizsga napján kiderül: a vizsgaközpont a földszinti folyosó kijelzőjén jeleníti meg, a vizsgahelyeken pedig a terem elé, vagy a folyosóra tűzik ki az aznapi eredményeket tartalmazó gyorslistát. Ez a dokumentum tájékoztató jellegű. A teljes szóbeli vizsga (labor+beszélgetés) hivatalos eredménye vizsgaszabályzatunk értelmében az adott vizsgaidőszak első napjától számított […]
A vizsgázó személyes adatait az érvényes személyazonosító okmányában (személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél) szereplő adatokkal egyezően köteles megadni a jelentkezéskor annak figyelembevételével, hogy a vizsgán a személyazonosságát igazolnia kell és sikeres vizsga esetén a bizonyítványát ezekkel az adatokkal egyezően fogják kiállítani. Ha a bizonyítványban szereplő adatok ennek ellenére nem pontosak, akkor az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Osztálya egy tanúsítványt […]